Jak wybrać odpowiedniego dostawcę hostingu?

1. Jakie warunki powinno spełniać Centrum Danych?
2. Pomoc techniczna 24/7
3. Pozostałe aspekty

Na rynku istnieje wiele firm świadczących usługi hostingowe. Jak wybrać jednak odpowiedniego dostawcę, czym kierować się podczas wyboru? Poniżej przedstawiono istotne kwestie, które należy mieć na uwadze.

Odpowiedni dostawca przede wszystkim powinien zagwarantować bezpieczny hosting. Serwery w Centrum Ochrony Danych muszą pracować nieustannie, dlatego warto aby były wyposażone w system awaryjnego zasilania. Ważna jest także kwestia współpracy z niezależnymi dostawcami Internetu, ponieważ usługi kilku operatorów zapewnią działanie serwisów WWW bez zakłóceń. Kolejna sprawa dotyczy kopii zapasowej i automatycznego przeprowadzania backupów, które umożliwią odzyskanie danych w przypadku niechcianego usunięcia plików z serwera FTP.

Jakie warunki powinno spełniać Centrum Danych?

Centrum Danych odpowiedzialne jest za utrzymanie bezpieczeństwa danych klienta. Praca serwerów zdeterminowana jest od elementów tworzących infrastrukturę dzięki której serwery mogą działać bezustannie. Jednym z tych składników jest klimatyzacja. Bezawaryjne urządzenie chłodzące pozwala zachować odpowiednią temperaturę oraz wilgotność pomieszczenia. Precyzyjne chłodzenie z dokładnością do stopnia Celsjusza zapewniają ciepłe i zimne korytarze powietrzne. Inną kwestią wpływającą na bezusterkowe funkcjonowanie Centrum Danych jest lokalizacja. Bezpieczne i wygodne miejsce sprzyja sprawnemu działaniu. Ponadto dzięki dogodnej lokalizacji zmniejsza się poziom ryzyka np. zalania w przypadku obfitych opadów deszczu. W całym obiekcie umieszcza się monitoring CCTV oraz w celu zapewnienia dodatkowego bezpieczeństwa, korzysta się również z usług profesjonalnej agencji ochrony.

Pomoc techniczna 24/7

Dostawca hostingowy powinien zapewnić także pomoc techniczną 24/7 w sytuacjach kryzysowych. Solidny operator charakteryzuje się nieustanną dostępnością. Niewątpliwie podczas wyboru, wielu użytkowników kieruje się tymi przesłankami. Profesjonalny dostawca pomoże w rozwiązaniu problemów związanych z działaniem strony oraz szybką reakcją na zgłaszane usterki.

Pozostałe aspekty

Warto zwrócić uwagę czy firmy hostingowe oferują kompleksowe działanie. Szeroki zakres świadczeń, dotyczących m.in. domen, szybkiego hostingu SSD, serwerów dedykowanych oraz certyfikatów SSL, sprawia że dostawca ma możliwość zapewnienia zarządzania serwisem nawet z poziomu panelu klienta.

Kolejna kwestia to opcja na przetestowanie usług. Wiele firm wychodzi z propozycją ofert promocyjnych sięgających zniżki nawet o 90% na pierwszy rok więc warto wtedy przetestować usługi i ocenić ich jakość. Profesjonalni dostawcy nie muszą namawiać użytkowników na przedłużenie umowy, gdyż usatysfakcjonowani klienci dobrowolnie skorzystają z ich usług.

Dodaj komentarz